Materiały

Skoro tu trafiłeś, to już wiesz, że nie jestem etatowym blogerem:) Ostatnio napisałem o tym nawet dwa zdania. Postaram się w tym miejscu zebrać materiały i linki do video czy prezentacji, które nigdy nie doczekały się swojego wpisu na blogu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu inne, interesujące materiały i pomogą Ci zrozumieć czym jest chmura.

1. Wraz z zespołem prowadzimy blog’a. Tematyk a jakże chmurowa, zakres tematów szeroki. Dopiero zaczynamy swoją przygodę z pisaniem.

2. Public Cloud User Group – Jak wdrożyłem chmurę w najbardziej regulowanym sektorze w Polsce? Opowiadałem o wdrożeniach chmurowych w polskich bankach. Sesje na YouTube i slajdy.

3. AzureDay Poland 2016 – Cloud Migration Checklist. Z Mirkiem Burnejko opowiadaliśmy o tym, jakie błędy popełniały firmy, które swojego wejścia w chmurę po prostu nie zaplanowały. Sesja na Channle9.

4. Spotkanie SysOps/DevOps Polska – Cloud Migration Checklist
W nieco innej formie, opowiedzieliśmy o drodze do chmury w czasie spotkania SysOps/DevOps. Sesja na YouTube.

5. Expert Summit – Lublin 2016. 10 mitów o chmurze Microsoft o których usłyszysz na mieście a które nie są prawdziwe. Po ponad 2 dwóch latach od kiedy pracuję tylko z chmurą publiczną, często mam okazję słyszeć te same pytania, mity, wątpliwości i założenia. Przedstawiam te najczęściej spotykane. Za jakiś czas te mity pewnie nie będą miały sensu:) dziś jednak są bardzo często powtarzane. Slajdy na docs.com oraz sesja na YouTube

6. Na nowo założonej grupie Microsoft Cloud Group Lublin udało mi się zrobić krótką sesję o tym, jak zacząć z chmurą i nie używać serwerów. Sesja na YouTube

7. Jak kupować Azure aby nie żałować. Wraz z Mirkiem Burnejko i Bartkiem Graczykiem mówiliśmy o modelach kupowania chmury i ich przeznaczeniu. Sesja na YouTube.

Inne materiały:

  1. Duża część moich publicznych prezentacji znajduje się na portalu https://docs.com/michal-furmankiewicz a teraz także na SlideShare.
  2. Co może zyskać firma, która migruje się do chmury? Artykuł w ramach publikacji Europejskiego Kongresu Finansowego.