Trzeba dobrze zacząć 2018 rok!

Połowa lutego już jutro a blog od 43 dni nie doczekał się choćby prostego wpisu. Masakra! No cóż, priorytety działają i trudno je zmienić. A pusty blog wcale nie oznacza, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie! Jeśli w 2017 roku działo się dużo, to teraz nie będzie wcale mniej!

Styczeń i początek lutego, to poza nowymi projektami, czas kilku dodatkowych zadań, które mnie totalnie pochłonęły.

  1. 09.01 (wtorek), 28.01 (niedziela) – SGH, znowu dzięki uprzejmości doktora Szufla, trzy różne grupy studnetów słuchały czym jest Azure, jak działa i jakie projekty dzieją się w Polsce. Zainteresowanie było całkiem spore, choć godzina czasu daje szansę tylko na „quick overview”.
  2. 11.01 (czwartek) zlądowałem w Poznaniu na CDCD#2. Tym razem było o praktycznych aspektach wykorzystania koncepcji Serverless w Azure. Lessons Learned po sesji w Poznaniu: 1) Nawet dwa komputery nie uratują Cię przed brakiem odpowiedniej przejściówki 2) Nigdy nie zakładaj, że PPT z PowerPoint uruchomi się na Libre Office 3) Pisanie kodu w czasie sesji z skrętem szyi boli potem cały wieczór.
  3. 31.01 (środa) dość niespodziewanie na Campus Warsaw, na konferencji Autenti mówiłem o innowacjach, nad jakimi pracujemy jako Microsoft i staramy się je budować wraz z klientami. Lepiej czuje się się, kiedy mówię o technologii, natomiast połączenie technologii i biznesu jest jeszcze ciekawsze. Szczególnie kiedy można w ramach jednego panelu podyskutować z Anną Maj, Łukaszem Bystrzyńskim czy Sylwią Leoniewską. Mam nadzieję, że dla uczestyników ta krótka sesja jak i panely dały mały wgląd w to, jak to budowanie innowacji może i odbywa się w Polsce.
  4. 02.02 (piątek) razem z Bartkiem Graczykiem wylądowaliśmy w Wrocławiu na Hack4Future. Uwielbiam hackathon’y, szczególnie jeśli na koniec 31 zespołów może pokazać praktyczną aplikację i opowiedzieć coś o swoich celach, ale też o tym, jak zawalczą o rynek. Długo można by opowiadać o tym wydarzeniu ale zgodnie z zasadą „What happens in Vegas, stays in Vegas”, następnym razem trzeba po prostu być! Dzięki Unit4, znowu udało się wspólnie zrobić coś ciekawego.
  5.  20.02 wraz z Tomasz Pelczarski oddaliśmy artykuł do rocznika Wyzwania Informatyki Bankowej 2018. W tamtym (2017) roku pisałem o tym, co chmura realnie może dać firmie i jak może ją zmienić. To były raczej początkowe rozważania i dyskusje. W tym roku będzie ciekawiej i trudniej, bo i temat nie jest szablonowy. W czerwcu publikacja będzie już dostępna publicznie a było o tym, czy Światu wystarczą 3 komputery.

To oczywiście nie koniec! Teraz dopiero będzie ciekawie bo ciekawych wydarzeń zapowiada się dużo:

i po niespodziance w Katowicach i w Łodzi ale o tym w szczegółach jeszcze mówić nie mogę.

To będzie ciekawy, 2018 rok! Projektów nie zabraknie a więc i blog będzie miał o czym opowiedzieć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.