Czego o Azure nie znajdziesz w dokumentacji ale powie Ci o tym Microsoft Support.

Cześć. Ten wpis miał się pojawić wczoraj i być SZÓSTYM wpisem w lipcu:( Będzie za to pierwszym wpisem sierpnia 🙂 i początkiem nowej serii.

Serii, którą będzie tworzył nieświadomie Microsoft Support, który rozwiązuje problemy klientów i odpowiada na pytania, gdy coś jest nie jasne. Mariusz Ferdyn ma swój dziennik wdrożeniowca, tu natomiast zbudujemy dziennik case’ów supportowych, z których można się bardzo wiele nauczyć. Zapraszam!

PS. Jeśli chcesz się podzielić swoim case’em, napisz do mnie, opublikujemy case (oczywiście szanując prawo Twojej firmy do zachowania dla siebie danych poufnych), wskażemy Cię jako szczęśliwego rozwiązującego i pokażemy go innym by szerzyć wiedzę.

Problem nr 1

Usługa: Application Insight

Problem: Twoje AppInsight loguje dużo wyjątków typu

A Task’s exception(s) were not observed either by Waiting on the Task or accessing its Exception property. As a result, the unobserved exception was rethrown by the finalizer thread.Object reference not set to an instance of an object.

A w samym AppInsight widzisz tego typu błędy, które nie pochodzą z Twojego kodu a mimo to, są logowane w usłudze i wypada coś z nimi zrobić.

Rozwiązanie: 

W pliku ApplicationInsights.config trzeba usunąć wpis na temat modułu Microsoft.ApplicationInsights.WindowsServer.UnobservedExceptionTelemetryModule.

Problem znika.

Znalezione na sieci odwołania do tego problemu.

Jeden z wpisów sugeruje, że to wewnętrzny problem Application Insight. Problem został zgłoszony, oficjalny Bug na GitHub jeszcze nie został potwierdzony.

Problem nr 2

Usługa: Azure App Service Plan

Problem: Po utworzeniu Azure App Service Plan dla App Service (nie mylić z App Service Env.), może się zdarzyć,  że Twój plan z wersji płatnej (B1, S1, P1) zostanie przełączony na bezpłatną.

Rozwiązanie/Wyjaśnienie:

Support zeznał, że jeśli przy tworzeniu App Service Plan, na ten plan nie trafi żadna aplikacja tzn. nie będzie tam żadnego Web App, Api App czy Logic Apps to po jakimś czasie Azure sam (czas nie został określony), przełączy ten plan na bezpłatny (Free, nie mylić z Shared).

To zachowanie nie jest nigdzie opisane w oficjalnej dokumentacji i zapewne jest to rzadko obserwowane, nie mniej jednak, warto wiedzieć.

Kolejne przykłady jeszcze w tym miesiącu 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii Azure Support i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.