Mój plan na dalszą część bloga czyli 5 „prostych” TODO dla samego siebie.

Cześć. Od 26.06 nie pojawił się tu żaden wpis ale bynajmniej nie dlatego, że nic nie napisałem:). Potrzebuję po prostu chwili by zbudować swój plan na dalszą część życia tego bloga. Jestem dopiero na początku drogi, dużo się uczę i dostaję sporo informacji zwrotnej, o czym pisać, jak pisać i ile pisać. Jeśli masz chwilę, zapraszam po szczegóły…

5 moich TODO

  • Postawiłem sobie cel, by pisać głównie o Lessons Learned z swoich projektów. A z drugiej strony sam napisałem ostatnio, że ciągle wiedza o chmurze nie jest duża. Nie ma tu sprzeczności ale nie warto ignorować tego, co samemu się namierzyło jako problem. Będzie więc więcej realnych how-to, które pozwolą Ci wystartować z konkretną usługą. Będzie też więcej przykładów kodu, które tu ciągle nie zagościły.
  • Będzie regularnie … ale pod kątem ilościowym:). Mój cel to 6 wpisów każdego miesiąca, w maju i czerwcu byłem blisko. Postaram się byś zawsze dostał coś nowego do porannej, poniedziałkowej kawy i miał co przeczytać przed wyjściem z pracy w piątek.
  • Będzie krócej. Wiem, że nie masz czasu by przeczytać 1000 znaków. Postaram się bardziej by tekst zawierał te samej informacje i rzadko przekraczał 500 znaków. Jeśli już mi się nie uda, poeksperymentuję z prostym video. Nie, nie będę youtuberem. Po prostu filmy ogląda się szybciej i tyle.
  • Będzie prościej i lepiej napisane. Mam tendencję do długich zdań. Taka natura. Będę z nią walczył i pracował nad językiem i konstrukcjami zdania. Nie od razu będzie idealnie, daj mi chwilę.
  • Architektura aplikacji. Blog nie bez kozery nazywa się „Architekt w Chmurze”. A z drugiej strony rysunków realnej architektury jeszcze tu nie było. Będą. Z realnych projektów, które zrobiłem bądź które planowałem. Z opisem, dlaczego podjąłem taką a nie inną decyzję i jakie ma ona konsekwencje.

Daję sobie czas do końca roku, by zmiany te wdrożyć i na koniec roku się z nich rozliczyć. W tym czasie powinno powstać minimum 36 artykułów, co będzie już próbką by zweryfikować jak mi poszło.

Do dzieła!

ps. Jeśli masz jeszcze chwilę i chcesz sprawdzić co zyskały polskie firmy, które zdecydowały się wykorzystać siłę chmury, zapraszam Cię do mojego tekstu, który powstał w ramach publikacji Europejskiego Kongresu Finansowego (strona 71). 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.