Jak ustawić wybrane Collation w Azure SQL?

Problem, postawiony w tytule, jest z natury powszechny a oczekiwanie dość proste. A mimo to oficjalna dokumentacja z CREATE DATABASE (Azure SQL)nie pokazuje wprost jak osiągnąć ten efekt w Azure SQL DB, choć oczywiście polecenie jest dostępne.

Nie można jednak wybrać „Collation” na poziomie całego serwera Azure SQL, można to zrobić tylko na poziomie bazy. Natomiast nie uda Ci się ta sztuka z poziomu Azure Portal, jedyny ratunek to polecenie T-SQL.

Zobacz jak to zrobić w 4 prostych krokach.

  • Przy tworzeniu nowej bazy w ramach serwera Azure SQL masz teoretyczną możliwość ustawienia Collation. Teoretyczną bo zmiana nie zadziała, Azure Portal pokaże błąd.

  • Zanim stworzymy bazę musisz na poziomie serwera Azure SQL dodać swój adres IP do listy wyjątków w Firewall. Bez tego wyjątku nie podłączysz się SQL Management Studio ani żadnym innym narzędziem. 
  • Następnie podłącz się za pomocą SQL Management Studio do serwera. Otwórz nowe zapytanie i upewnij się, że jesteś podłączony do bazy master. W nowym oknie tworzymy bazę korzystając z polecenia CREATE DATABASE. Ważne by parametry MAXSIZE, EDITION oraz SERVICE_OBJECTIVE były zgodne z referencją polecenia dla baz w Azure. CREATE DATABASE (Azure SQL)
  • Po utworzeniu bazy możecie sprawdzić, że Twoja baza ma odpowiednie Collation. Zobaczycie to zarówno na poziomie Management Studio jak i Portalu Azure. W SSME trzeba wydać polecenie:W portalu Azure widać to natomiast w właściwościach bazy:

Cztery, proste kroki i wszystko gotowe:) Powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.